KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15385181
nr 1538 5181
Ossian Elgström
(1883-1950), Sverige
Blandteknik, Signerad, daterad 1942, "Blotet", 49x34 cm, yttermått inklusive ram: 61x48 cm
Ossian Elgström, svensk målare född 1883, död 1950.
Utrop:
1.200 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 1 maj 2023
kl 18:13:46
700 kr
800 kr
1.000 kr
1.800 kr
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.600 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
Ossian Elgström
Läs mer om Ossian Elgström